Arşiv Politikası

Dergimizin arşiv politikası aşağıdaki hususları kapsamaktadır:

1. Dergimiz, makale yazarlarına, kendileri ait olan makalenin yazarın kişisel web sitesi ya da kurumsal sayfalarında arşivlemesine ve/veya yayınlandıktan sonra kurumsal bir havuzda arşivleme için makalenin nihai yayınlanmış sürümünün kullanılmasına izin verir.

2. Yazarlar, makalelerini halka açık ve/veya ticari konu tabanlı arşivlerde kendi kendilerine arşivleyebilirler.

3. Yazarlar için herhangi bir ambargo süresi yoktur ancak yayınlanan kaynak belirtilmeli ve makalenin dergideki URL adresine veya makalenin DOI’sine bağlantı verilmelidir.

4. Yazarlar makalenin çıktısını PDF belgesi olarak indirebilirler. Yazarlar makalenin kopyalarını meslektaşlarına herhangi bir ambargo olmaksızın gönderebilirler.

5. Dergimizde yayınlanan makaleler, dergi web sitesi ve PKP Koruma Ağı (PN), LOCKSS, CLOCKSS sayfalarında dijital olarak arşivlenmektedir.

 

Dergide Yayımlanan Versiyon

Yayım Türü: Açık Erişim

Dağıtım ve Arşivleme: PKP Koruma Ağı (PN), LOCKSS ve CLOCKSS

Ambargo Süresi: Ambargo süresi yoktur.

Açık Erişim Lisansı: CC BY 4.0

Telif Hakkı Sahibi: Advances in Chronic Diseases dergisi.

Arşiv Yeri: Dergi Web Sitesi, Kurumsal Arşiv, Kurumsal Site, Yazarın Kişisel Web Sitesi, Halka Açık ve/veya Ticari Konu Tabanlı Arşivler.

Politika Koşulları: Atıf ve alıntı standartlarına uyularak dergiye atıf yapılmalıdır. DOI ile yayıncı sürümüne bağlanmalıdır.

 

Hakem Süreci Sonunda Kabul Edilen Versiyon

Ambargo Süresi: Yok

Arşiv Yeri: Dergi Web Sitesi, Kurumsal Site, Yazarın Kişisel Web Sitesi, Halka Açık ve/veya Ticari Konu Tabanlı Arşivler.

Telif Hakkı Sahibi: Advances in Chronic Diseases dergisi

 

Dergiye Gönderilen İlk Metin

Ambargo Süresi: Yok

Arşiv Yeri: Dergi Web Sitesi, Kurumsal Site, Yazarın Kişisel Web Sitesi, Halka Açık ve/veya Ticari Konu Tabanlı Arşivler.